Leasing na sprzęt komputerowy – rozwój każdej firmy

Prędkość, z jaką rozwijają się nowoczesne technologie, może wręcz przyprawić o ból głowy. Dotyczy to oczywiście również sprzętu komputerowego i laptop czy drukarka, które jeszcze wczoraj były uważane za nowoczesne, dziś po prostu nie spełniają wymogów używanego w firmie oprogramowania. Trzeba je jak najszybciej wymienić na nowe, ale na przeszkodzie często staje ich wysoka cena. Można je kupić np. na raty, ale dla każdego przedsiębiorcy lepszym rozwiązaniem będzie leasing na sprzęt komputerowy (https://itnes.pl/), który pozwoli unowocześnić każdą firmę, dzięki czemu wyprzedzi silną konkurencję w swojej branży.

Korzystne raty wliczane w koszty

Coraz więcej firm komputerowych w naszym kraju oferuje ten sposób finansowania zakupu nowego sprzętu. Nie obejmuje on już tylko komputerów stacjonarnych, ale także laptopy i wszystkie potrzebne we współczesnym biurze urządzenia peryferyjne. Leasing na sprzęt komputerowy z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, a największy na to wpływ mają jego niepodlegające dyskusji zalety. Nie trzeba od razu wydawać kilku lub nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, a samo otrzymanie leasingu jest o wiele prostsze niż typowego kredytu gotówkowego. Wszystkie koszty, zarówno rat, jak i użytkowania sprzętu są pokrywane z bieżących dochodów firmy.

Jednak tym, co sprawia, że leasing na sprzęt komputerowy ma tak licznych zwolenników, jest możliwość wliczenia opłaty początkowej i każdej miesięcznej raty w koszty uzyskania przychodu. Dodatkowo ta forma finansowania zakupów nie ma żadnego wpływu na ocenę zdolności kredytowych przedsiębiorstwa, nie stanowiąc przeszkody w uzyskaniu np. pożyczki w banku. Zanim jednak się na nią zdecydujemy, warto pamiętać, że trzeba będzie wyjątkowo starannie pilnować płatności poszczególnych rat. Jakiekolwiek spóźnienie oznacza zazwyczaj wysokie kary naliczane przez leasingodawcę.

 

Autor zdjęcia: ThoroughlyReviewed